„Virtuálna realita ako podpora ochrany pred vyhorením cez  neformálne vzdelávanie„, ktorý je projekt strategického partnerstva podporený z programu Erasmus +.  Partneri, ktorými sú Rada mládeže Žilinského kraja ( SK), IPčko , o.z (SK), Sirius Centar za psihološko savjetovanje , edukaciju i istraživanje (HR), Petrklíč help , z.s (CZ), SPACE s.r.o . (CZ).

Jedným z výstupov projektu je vytvorená aplikácia virtuálnej reality s názvom VR Resilient (VR Odolnosť).

Celú aplikáciu v štyroch jazykoch (angličtina, slovenčina, čeština, chorvátčina) si môžete do svojich VR okuliarov stiahnuť na nasledujúcom linku: https://lnk.sk/nogi

Čo vás tu čaká:

Príjemné prostredie chatky na pláži či ateliér poskytujú pokojné prostredie na relaxáciu a prijímanie informácií o tom, ako sa brániť proti všadeprítomnej hrozbe, vyhoreniu.

Aplikácia ponúka 4 interaktívne aktivity spolu s tromi video rozhovormi s ľuďmi, ktorým sa podarilo s vyhorením úspešne bojovať.

Aktivita Výber činností, vám ukáže, čo všetko pomáha potlačiť príznaky vyhorenia.

Maľovanie poskytuje možnosť zrelaxovať, uvoľniť sa a prejaviť svoje kreatívne schopnosti tvorbou vlastného umeleckého diela.

Môžete si taktiež vytvoriť svoj vlastný týždenný harmonogram, ktorý vám pomôže vyhnúť sa zbytočnému stresu spôsobenému zlým plánovaním času, či uvoľniť svoje svalstvo nasledovaním jednoduchých inštrukcií v aktivite zameranej na svalovú relaxáciu.

Aplikácia je súčasťou projektu, ktorý je podporený z programu Erasmus + s názvom : Virtuálna realita ako podpora ochrany pred vyhorením cez  neformálne vzdelávanie pod č. 2021-2-SK02-KA220-YOU-000050550  .  Jeho realizácia je  06/2022-07/2024