Takto sa napĺňa a implementuje plán z Koncepcie práce s mládežou v obci. RMŽK je hrdá na to, že môže byť zapojená do tohto procesu aj v tejto obci.

V sobotu 2. októbra 2021 pripravilo 9 členov z Rady zábiedovskej mládeže (RZM) na miestnom futbalovom ihrisku, predovšetkým pre deti a mládež, športové popoludnie so začiatkom o 14:00 hodine. Účastníci, po registrácii, museli zdolať šesť rôznych športových stanovíšť, pričom pri každej disciplíne sa deťom meral a zapisoval čas a náročnosť stanovišťa bola prispôsobovaná veku dieťaťa. Za zvládnutie všetkých športových úloh bolo dieťa sladko odmenené. Jednotlivé časy boli vyhodnotené a organizátori vyhlásili výsledky športových disciplín: bronzovú medaily získal Jozef Kabáč, na druhom mieste sa umiestnila Bernadeta Tomčíková, a zlatú medailu si domov odniesla Vanesa Miklúšková. V priebehu popoludnia si deti vypĺňali čas, súťažili i v preťahovaní lanom a rozvíjali pohybovú aktivitu a tímovú spoluprácu s farebnou hrou „Padák“. O 15:00 hodine sa začal 1. ročník súťaže „Zábiedovská penalta“. Brankára Ivana Valeka sa postupne pokúsilo zdolať až 30 súťažiacich. Princíp hry spočíval v tom, že ak sa niekomu podarilo streliť gól, nasledujúci strelec už streliť gól musel, inak zo súťaže vypadol. Postupne vypadávajúci súťažiaci nakoniec sledovali súboj o prvé miesto medzi Jozefom Kabáčom a Dávidom Chrenekom. Pohár sa podarilo získať staršiemu a skúsenejšiemu Dávidovi Chrenekovi. Po odovzdaní pohára a gratulácii víťazovi sa účastníci presunuli na asfaltové ihrisko, kde sa pokračovalo volejbalom. Volejbalové družstvá, vytvorené väčšinou už zo starších mládežníkov, sa na ihrisku zdržali približne do 18-tej hodiny. Do príprav a organizácie športového dňa sa tentokrát zapojili Chrenek Dávid, Kubíková Sofia, Miklúšková Nikola, Tkáčová Dominika, Tomčík Daniel, Tomčíková Alžbeta, Tomčíková Mária, Valek Šimon a Valeková Radka. Občerstvenie a sladkosti zabezpečila Rada zábiedovskej mládeže s prispením Rady mládeže Žilinského kraja a pohár s medailami a vecnými odmenami víťazom venovala obec. „ napísalo vedenie obce o aktivite mladých ľudí.

*

Aktivity sú realizované vďaka projektu „YLIAP 2- Young leaders in the implementation of action plans,  ktorý je podporený z Erasmus+ a “Hlas mladých”, ktorý je podporený  z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Programy pre mládež na roky 2014 – 2021, ktorý administruje IUVENTA –Slovenský inštitút mládeže.