„ Mladí ľudia ľuďom, ktorí robia svet ľudí krajším a radostnejším. Z drobných prejavov pozornosti vzniká mozaika ľudskosti.“

 Rada mládeže Žilinského kraja s organizačným tímom mladých ľudí vyzýva rôzne mládežnícke zoskupenia ( mládežnícke organizácie, školské parlamenty, obecné rady mládeže, mládežnícke parlamenty a iné záujmové mládežnícke zoskupenia) v Žilinskom kraji, aby sa zapojili do Festivalu ľudskosti mladých ľudí 2022.

Po úspešnom minuloročnom nultom ročníku, v roku 2022 ide o prvý ročník aktivít mladých ľudí zameraný na prejavenie ľudského prístupu k ostatným obyvateľom obce, mesta, školy a rôznych zariadení.

Aktivity festivalu by sa mali konať v týždni od 28.- 30. septembra 2022.

Festival má  za hlavný cieľ:  Podporiť komunitný život obyvateľov na lokálnej úrovni. Čiastkový cieľ: Aktívne zapojiť mladých ľudí do komunitného života.

Motto festivalu: “ Ideme robiť svet krajším a ľudskejším ! „

 Obsah aktivity si každé zoskupenie určí samo, podľa možnosti a potrieb, ktoré vidí vo svojom okolí. Aktivita musí byť zameraná na povzbudenie ľudí, na šírenie radosti a obohatenie života pozornosťou mladých ľudí. Kreativite sa medze nekladú.

RMŽK sa pokúsi pomôcť  s hmotnou pomocou podľa jej možnosti ( kvet, sladkosť a pod.)

Mládežnícke zoskupenie sa môže do festivalu prihlásiť sa do 13.9.2022 je potrebné tu https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdOp3ruef4UO3O90aTiziAWJIh-5bu4aWmABCba9ELOZkGUvw/viewform

Dôležité: spoločný zoom budeme mať v utorok 13.9.2022 o 19:00 h. Link pošlem prihláseným.

Typy a nápady:

  •  Podarovať cukrík, resp. inú drobnú sladkosť, na ktorom bude nalepená povzbudzujúca myšlienka.
  • Podarovať v uliciach, v zariadeniach sociálnych služieb kvet s motivačnou myšlienkou.
  •  Na námestí mladí ľudia- hudobníci hrajú pesničky a ponúkajú okoloidúcim drobnosť s motivačnou myšlienkou.
  •  A pod. kreativite sa medze nekladú.

V prípade otázok : darina.ciernikova@rmzk.sk , 0908 965 002

Organizátorom Festivalu je Rada mládeže Žilinského kraja.

Táto aktivita bola podporená zo Žilinského samosprávneho kraja a z dotácií Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu v oblasti práce s mládežou, ktoré administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.