Po stopách  podnikateľa Tomáša Baťu v Zlíne 16.5.2024.

Aktívni mladí ľudia z rôznych kútov Žilinského kraja, ktorí sa zapojili do Olympiády školských parlamentov sa vydali po stopách Tomáša Baťu.

Cieľom bolo vytvoriť priestor pre podporu motivácie mladých ľudí cez odkazy osobnosti formou workshopu.

Na základe odkazu človeka, ktorý vybudoval svoju osobnosť a zmenil životy iných ľudí, mladým ľuďom sme ponúkli podporné prvky osobnostného rozvoja, sebamotivácie, motivácie na základe príkladu dobrej praxe. Uvedené témy budú môcť mladí ľudia aplikovať pri svojej činnosti v školských či mestských parlamentoch, kde pôsobia.

Okrem vzdelávacie rozmeru, ktorý bol ponúknutý mladým ľuďom o ceste napísali toto: cestovali sme spoločným autobusom kde panovala dobrá nálada. Po príchode do Zlína sme navštívili Baťov mrakodrap, budovu „21“, v ktorej sídlil. Na najvyššie poschodie sme sa vyviezli tzv. Baťovým výťahom, kde sme sa pokochali výhľadom, pochutili na domácej zmrzline a posilnení obedom sme sa vydali na prehliadku Baťovej vily. Po vrelom uvítaní, sme sa v krátkom videu dozvedeli o jeho živote a prístupu k podnikaniu. Nasledoval intenzívny výklad, ktorý mladým ľudom otvoril oči a zanechal odkaz. Po odprezentovaní sme si mohli vilu prejsť a nakúpiť si suveníry.

Dúfam, že tento inšpirujúci líder zanechá stopu pre našu motiváciu.

Mladí ľudia sa podelili o názor:

,,Super spoločnosť, úžasná vyhliadka, pekná prehliadka Baťovej vily a celkový odkaz Tomáša Baťu.“

,,Zaujímavý výlet, ktorý by som si určite zopakoval.“

,,Dnešný deň, sme si veľmi užili. Bola to skvelá skúsenosť. Ďakujem za takúto skvelú skúsenosť.“