Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /data/e/a/eae261fe-1f80-451d-85d8-ad3681c6d9cb/rmzk.sk/web/old/core.php on line 96

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /data/e/a/eae261fe-1f80-451d-85d8-ad3681c6d9cb/rmzk.sk/web/old/core.php on line 114

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /data/e/a/eae261fe-1f80-451d-85d8-ad3681c6d9cb/rmzk.sk/web/old/core.php on line 161
RMŽK | Pomôžme dobru rásť
 
KONTAKT:

Rada mládeže
     Žilinského kraja

Rajecká 17
010 01 Ž i l i n a
tel./fax 041/763 19 25
mail: rmzk@rmzk.sk

IČO: 37807552
DRČ: 2021679242

Ministerstvo školstva SR
Nadácia SPP
Nadácia Pontis
Operačný program cezhraničnej spolupráce SR-ČR 2007-2013
Nadácia Mondi
European Youth Foundation
Národná agentúra Mládež v akcii
Pomôžme dobru rásť
21.10.2011

Ružomberok, 19. október 2011 - Slovenský europoslanec Miroslav Mikolášik (EĽS/KDH) rozdelí dobrovoľníkom jednorazové granty za tisíce eur. Návrh, ktorý je súčasťou programu s názvom Pomôžme dobru rásť, vyhlásila jeho kancelária pri príležitosti Európskeho roku dobrovoľníctva. Projekt odštartuje dlhodobú finančnú podporu združení aj v ďalších rokoch.

Od 30 do 300 eur môžu dobrovoľníci žiadať na projekty, ktoré musia zrealizovať od decembra tohto roka do apríla 2012. Europoslanec Mikolášik chce grantovým programom podať pomocnú ruku tým, ktorí sa pri svojej službe druhým ľuďom stretávajú s potrebou finančnej podpory v oblastiach, ktoré je veľmi náročné alebo nemožné prefinancovať z vlastných zdrojov. V prvej etape prerozdelí sumu dvetisíc eur.

"Podpora dobrovoľníkov však nemôže byť len otázkou vyhláseného európskeho roka. Úvodná suma, ktorou podporím projekty, je preto štartovacou, pričom finančný obsah balíka na ďalšie prerozdelenia sa bude priebežne dopĺňať," povedal europoslanec Mikolášik. "Ste členmi dobrovoľníckych združení, organizácií, spoločenstiev a bez nároku na odmenu pracujete s ľuďmi a pre ľudí? Chcem vám podať pomocnú ruku. Ak si myslíte, že práve príbeh vašej dobrovoľníckej služby je natoľko dôležitý, že by mal byť podporený, dajte mi o tom určite vedieť,“ dodáva slovenský zástupca v europarlamente.

O grant môže prostredníctvom internetového formulára požiadať každé združenie, hnutie, nezisková organizácia, ako aj spoločenstvo dobrovoľníkov, ktorí sa stretávajú za účelom pomoci druhým. Stihnúť to musia do 30. novembra. Získať podporu môže každé spoločenstvo osôb, ktoré sa bez nároku na odmenu venuje pomoci ľuďom, a to bez ohľadu na náboženské, národnostné, či regionálne rozdiely. Finančnú podporu môže získať konkrétna aktivita, materiálne vybavenie, či úhrada netradičných výdavkov pre dobrovoľníkov.

Bližšie informácie o projekte je možné nájsť na internetovej stránke www.pomozme.sk.

Miroslav Mikolášik je jedným z trinástich slovenských europoslancov. Vo funkcii pôsobí už druhé funkčné obdobie ako člen Európskej ľudovej strany, do europarlamentu ho nominovala strana KDH. Je členom Výboru pre regionálny rozvoj, Výboru pre životné prostredie, verejné zdravie a bezpečnosť potravín, ako aj Výboru pre ľudské práva, od marca minulého roku stojí na čele europarlamentnej Pracovnej skupiny pre bioetiku.

______________________________________________________________

Kancelária poslanca Európskeho parlamentu MUDr. Miroslava Mikolášika (EĽS)
Mgr. Lukáš Marťák, Asistent pre regióny


Ponuky

Posledné albumy

Vraj Brusel nám „diktuje“
Medzinárodný zimný rekondično-pohybový pobyt detí v Starých Hámroch (CZ)
Ako mladí dobrovoľníci môžu podporovať zdravie dlhodobo chorých detí a mládeže
Mladí ľudia na prvej diskusii s poslancami
 Žilinského samosprávneho kraja
Oceňovanie dobrovoľníkov v Žilinskom kraji
Web dobrovoľníctva v Žilinskom kraji
TOPlist
Spolupracujeme s:
www.zask.sk
www.zask.sk
www.dobryanjel.sk
Deti Žiliny