Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /data/e/a/eae261fe-1f80-451d-85d8-ad3681c6d9cb/rmzk.sk/web/old/core.php on line 96

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /data/e/a/eae261fe-1f80-451d-85d8-ad3681c6d9cb/rmzk.sk/web/old/core.php on line 114

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /data/e/a/eae261fe-1f80-451d-85d8-ad3681c6d9cb/rmzk.sk/web/old/core.php on line 161
RMŽK | Medzinárodné aktivity Rady mládeže Žilinského kraja v roku 2012 pod drobnohľadom
 
Medzinárodné aktivity Rady mládeže Žilinského kraja v roku 2012 pod drobnohľadom
22.12.2012

Rada mládeže Žilinského kraja v roku 2012 bola partnerom štyroch medzinárodných projektov, začala s realizáciou dlhodobého cezhraničného projektu a bola organizátorom jednej medzinárodnej kampane s celkovým počtom 21 vyslaných mladých ľudí.

V rámci slovinského projektu „National and EU Youth Policies“ sa RMŽK podieľala na výmene skúseností a hľadaní nových postupov pre mládežnícku politiku v národnom aj európskom priestore.

„Listen UP“ bol názov medzinárodnej konferencie v Londýne pod záštitou British Council-u, ktorej témou boli mladí ľudia a demokracia. RMŽK spolu s delegátmi z 15 štátov prezentovala výzvy a úspechy v oblasti aktivizácie mladých ľudí. Súčasťou projektu boli aj študijné návštevy. Na radnici v Lewishame bolo napríklad možné oboznámiť sa s iniciatívou Mladý primátor, ktorý je volený v priamych voľbách a disponuje rozpočtom, z ktorého sa financujú mládežnícke aktivity. Mladí sú takto formou job shadowingu pod vedením zamestnanca úradu zapojení do činnosti miestnej samosprávy.

V dňoch 25. októbra až 2. novembra mali aj mladí zo Žilinského kraja možnosť zdokonaliť svoje zručnosti s prácou s videom, plánovaním PR kampane a mediálnou komunikáciou na tréningu „5 minutes of FAME“ v Maďarsku, organizovaného TE IS Foundation s podporou Európskej komisie v rámci programu Mládež v akcii.

Kampaň Rady Európy o nenávistnom vyjadrovaní na internete bola prítomná aj na Slovensku vďaka pilotnému projektu RMŽK „Ctrl HATE Delete“, ktorého súčasťou bol trojdňový workshop s cieľom viesť účastníkov k rozoznaniu slobody prejavu od podnecovania všetkých foriem nenávisti, k rozlíšeniu foriem on-line nenávistných prejavov a k pomenovaniu ich vplyvov na postoje mladých.

Od septembra 2012 bol spustený projekt Krtek v síti v rámci cezhraničnej spolupráce s Českou republikou, ktorý bude trvať do roku 2015. Hlavným cieľom projektu je skvalitnenie života mládeže počas a po onkologickej liečbe v prihraničných krajoch. Prvý medzinárodný pobyt rodín s onkologický chorými deťmi bol na prelome novembra a decembra v Jasnej.

Záver roka využila Rada mládeže Žilinského kraja na rozvoj spolupráce s krajinami východného partnerstva počas medzinárodného fóra „Cities for Youth" v Moskve, kde boli niekoľkým stovkám účastníkov prezentované aj projekty RMŽK na podporu neformálneho vzdelávania žiackych rád.

Za plodnú spoluprácu a podporu medzinárodných aktivít v roku 2012 ďakujeme týmto organizáciám a inštitúciám: Národná agentúra programu Mládež v akcii, European Youth Foundation, British Council, Zavod Movit NA Mladina, TE IS Foundation, Moscow Youth Multifunctional Center, Univerzita Palackého v Olomouci a Nadační fond dětské onkologie Krtek Brno.


Ponuky

Posledné albumy

Vraj Brusel nám „diktuje“
Medzinárodný zimný rekondično-pohybový pobyt detí v Starých Hámroch (CZ)
Ako mladí dobrovoľníci môžu podporovať zdravie dlhodobo chorých detí a mládeže
Mladí ľudia na prvej diskusii s poslancami
 Žilinského samosprávneho kraja
Oceňovanie dobrovoľníkov v Žilinskom kraji
Web dobrovoľníctva v Žilinskom kraji
TOPlist
Spolupracujeme s:
www.zask.sk
www.zask.sk
www.dobryanjel.sk
Deti Žiliny