Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /data/e/a/eae261fe-1f80-451d-85d8-ad3681c6d9cb/rmzk.sk/web/old/core.php on line 96

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /data/e/a/eae261fe-1f80-451d-85d8-ad3681c6d9cb/rmzk.sk/web/old/core.php on line 114

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /data/e/a/eae261fe-1f80-451d-85d8-ad3681c6d9cb/rmzk.sk/web/old/core.php on line 161
RMŽK | 6. ročník Bambiriády v Martine
 
6. ročník Bambiriády v Martine
23.05.2012

V sobotu 19. mája sa konal v Martine už 6. ročník festivalu práce s deťmi a mládežou – BAMBIRIÁDA, pod záštitou predsedu Žilinského samosprávneho kraja Juraja Blanára a primátora mesta Martin Andreja Hrnčiara. Krajským koordinátorom Bambiriády je Rada mládeže žilinského kraja. Bambiriáda sa konala v šiestich okresných mestách Žilinského kraja – Žilina, Martin, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Dolný Kubín Námestovo.

Tento rok sa Bambiriáda niesla v znamení medzigeneračného dialógu s Mottom „Nadšenie a skúsenosť menia život“. Je to spojenie práce tvorivosti a nadšenia mladých ľudí so skúsenosťami tých skôr narodených.

Hlavným organizátorom pre okres Martin bolo Centrum voľného času KAMARÁT v spolupráci s organizačným štábom ICM – informačné centrum mladých, AMAVET, Slovenský skauting a Rada detskej a mládežníckej organizácie Martin. V sprievodných podujatiach nám umožnila Matica Slovenská voľný vstup do expozícií a Turčianska galéria voľný vstup na Bienále fantázie.

Hlavným partnerom Bambiriády je mesto Martin a Centrum kultúry Martin n.o. Festival otvoril Ing. Marian Bumbala, riaditeľ Centra kultúry Martin n.o.

CVČ KAMARAT pripravilo v rámci sprievodných podujatí súťaž, pod názvom „Kúzlo starých príbehov“. Deti kreslili príbehy, ktoré si vypočuli od svojich starých rodičov. Víťazom sa stala ZŠ ul. jahodnícka, Martin, ktorá si odniesla peknú cenu..

Na námestí sa prezentovalo 30 organizácií, ktoré pracujú s deťmi a mládežou. Niektorí si pripravili prezentačné aktivity iní pódiové vystúpenia.

Na prezentačných aktivitách sa zúčastnili:
– CVČ KAMARÁT Martin a skladanie puzzle, ICM Martin zisťovali ako deti poznajú svoje mesto a skákali cez švihadlo, AMAVET Martin hádali geometrické tvary, Slovenský Skauting Martin – si preverovali fyzickú zdatnosť detí ich kreativitu a logiku, O.Z. Detská misia pripravila skladačku so zvieratkami, CVČ Božej tváre sa zamerali na hádzanie do terča a hlavolamy, PaSA a jej žiacka školská rada Turčianske Teplice maľovali logo školy a vyrábali balónové tváre, Turčianska knižnica ponúkala knihy „Z police do ulice“, SOŠ dopravná Martin predstavili auto, ktoré deti mohli maľovať. Dievčatá s SOŠ služieb Martin prišli deťom maľovať na tvár. Najväčší úspech mal slovenský znak ako podpora našim hokejistom.

Pri nádhernom počasí si všetci mohli vychutnať aj pódiové vystúpenia, ktorými nás sprevádzal moderátor Adam Kmeť.

Predstavili sa tu rôzne folklórne súbory, tanečné skupiny, bábkové divadloa i. Centrum voľného času KAMARÁT predstavilo svoje aktivity – BREAK DANCE skupina ZLE, Orientálne tance, Spoločenské tance, DFS TURIEC, FATRAN, SHARKS a i. Klub modernej gymnastiky nám ukázali gymnastické vystúpenia pod vedením p. Vasenko, ZŠ A. Stodolu predstavili tanečné skupiny Roztlieskavačky, Aerobic Dance, DIVA STAR, AEROBIK STEP, TK MARTIKO NEW AGE tanečné kreácie GUMI MACKO, PaSA Turčianske Teplice pripravili pre najmenších divákov Krátke etudy s bábkami, Orientmix a ľudový súbor PRAMEŇ. Svoju prácu nám ukázali aj Turčianske mažoretky, Spoločenské tance nám predviedli aj deti s TK AKNELA a na záver nám prišla ukázať výsledky svojej práce Marcela Hrúzova s TK SHAKERS.

Námestie v sobotu patrilo aj Mestskej polícií mesta Martin, ktorí prítomným ukázali časť svojej práce, Okresnému riaditeľstvu policajného zboru Martin so svojimi štvornohými pomocníkmi, Hasičskému záchrannému zboru a Územnému spolku Slovenského červeného kríža.

V priebehu dňa deti súťažili a plnili úlohy, ktoré si pre nich organizácie pripravili. Za úspešné splnenie úloh získavali podpisy a pečiatky do bambipasov,. Vyplnený bambipas potom hodili do losovacej urny a počas dňa sa priebežne losovalo. Ceny, ktoré nám do súťaže venovali, Ministerstvo školstva SR, CVČ KAMARÁT, Mesto Martin, DEMRO, FRANCISCA dostali všetky deti. K úspešnému priebehu celého podujatia prispelo aj slniečko. Všetkým prispeli k úspešnému priebehu Bambiriády zo srdca ďakujeme.

Fotogaléria


Ponuky

Posledné albumy

Vraj Brusel nám „diktuje“
Medzinárodný zimný rekondično-pohybový pobyt detí v Starých Hámroch (CZ)
Ako mladí dobrovoľníci môžu podporovať zdravie dlhodobo chorých detí a mládeže
Mladí ľudia na prvej diskusii s poslancami
 Žilinského samosprávneho kraja
Oceňovanie dobrovoľníkov v Žilinskom kraji
Web dobrovoľníctva v Žilinskom kraji
TOPlist
Spolupracujeme s:
www.zask.sk
www.zask.sk
www.dobryanjel.sk
Deti Žiliny