Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /data/e/a/eae261fe-1f80-451d-85d8-ad3681c6d9cb/rmzk.sk/web/old/core.php on line 96

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /data/e/a/eae261fe-1f80-451d-85d8-ad3681c6d9cb/rmzk.sk/web/old/core.php on line 114

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /data/e/a/eae261fe-1f80-451d-85d8-ad3681c6d9cb/rmzk.sk/web/old/core.php on line 161
RMŽK | Bambiriáda 2014 „ bez nenávisti“ v Žiline sa stala výzvou
 
Bambiriáda 2014 „ bez nenávisti“ v Žiline sa stala výzvou
18.06.2014

V týždni od 9.-14. júna 2014 sa v Žiline uskutočnila Bambiriáda - festival práce s deťmi a mládežou. Počas celého týždňa sa uskutočnilo viacero aktivít zameraných pre deti aj mládež mesta a jeho okolia. Vyvrcholením podujatia bol prezentačný deň, kedy  sa na pódiu vystriedalo 500 účinkujúcich z mesta. Vzácnym hosťom bol aj  mládežnícky súbor z Bosny.

Svoje dvere počas týždňa deťom a mladým ľuďom otvorili Mestská plaváreň, Považská galéria, Stanica Záriečie, Escape klub, Krajská knižnica aj Mestské divadlo. Z týchto ponúk  najviac mladých ľudí zaujal koncert kapiel v Escape klube.

V pondelok 9.6.2014 mladým ľudom  bola ponúknutá  diskusia s poslancami žilinského samosprávneho kraja z volebného obvodu Žilina. Oblasťami konštruktívnej diskusie boli témy týkajúce sa života mladých ľudí. Pozvanie na toto stretnutie prijalo 5 poslancov a iba desiatka mladých ľudí. Táto skutočnosť vytvára  výzvu pre Radu mládeže Žilinského kraja aj pre Žilinský samosprávny kraj do budúcnosti-  systematický pracovať s mladými ľuďmi, aby mali záujem o veci verejné, ktoré môžu pozitívne  ovplyvniť zmeny v ich životoch aj v  spoločnosti.

V sobotu 14.6.2014 sa na Mariánskom námestí uskutočnila prezentácia činnosti organizácií, ktoré sa venujú podpore talentov detí a mládeže v Žiline a okolí. Okrem pódiových vstúpení mali účastníci možnosť zastaviť sa  pri prezentačných stánkoch organizácií, ktorých v tomto roku bolo menej ako po predchádzajúce roky. Aj táto skutočnosť  vytvára výzvu do budúcnosti- systematický pracovať  s mladými ľuďmi a ich lídrami, aby otvorili dvere svojich  klubovní, oddielov, spoločenstiev a dovolili nahliadnuť do ich činnosti aj tým, ktorí ich nepoznajú. Aby sa nebáli spolupracovať a navzájom sa podporovať.

Viac informácii o aktivitách nájdete na www.bambiriada.sk

Bambiriáda je festival práce s deťmi a mládežou sa na Slovensku koná od roku 2004. Je súčasťou medzinárodného podujatia, v ktorom úzku spoluprácu má s Českou republikou. Hlavným koordinátorom Bambiriády je Rada mládeže Žilinského kraja.


Ponuky

Posledné albumy

Vraj Brusel nám „diktuje“
Medzinárodný zimný rekondično-pohybový pobyt detí v Starých Hámroch (CZ)
Ako mladí dobrovoľníci môžu podporovať zdravie dlhodobo chorých detí a mládeže
Mladí ľudia na prvej diskusii s poslancami
 Žilinského samosprávneho kraja
Oceňovanie dobrovoľníkov v Žilinskom kraji
Web dobrovoľníctva v Žilinskom kraji
TOPlist
Spolupracujeme s:
www.zask.sk
www.zask.sk
www.dobryanjel.sk
Deti Žiliny