Projekty členov

RoboRAVE Slovensko 2017

V dňoch 19. a 20. októbra 2017 sa na pôde Žilinskej univerzity v Žiline (UNIZA) konal tretí ročník celoslovenského kola obľúbenej súťaže v robotike pod názvom RoboRAVE Slovensko 2017. Už tretí rok Informačné centrum mladých, n. o. Martin v spolupráci s AMAVET klubom 549 z Martina a Žilinskou Univerzitou v Žiline organizujú túto súťaž, ktorá mohla byť v tomto roku zrealizovaná aj  vďaka finančnej podpore MATADOR Group. (viac…)

Záujem o vedu stúpa – mladí vedátori z Martina predviedli svoje schopnosti

Dňa 20. októbra 2017 sa konal FESTIVAL VEDY A TECHNIKY AMAVET 2017 – krajské kolo Žilinský kraj v  priestoroch rektorátu Žilinskej univerzity v Žiline, ktorý je postupovým kolom celoštátnej súťažnej prehliadky vedecko-technických projektov žiakov základných a stredných škôl. Vedátori tu prezentujú svoju bádateľskú  činnosť pomocou panelovej (posterovej) prezentácie. (viac…)

Bambifest oslávil 10. výročie bohatým programom

Keď sa mládež spojí. Festival práce s deťmi a mládežou tvorilo 12 podujatí, ktoré navštívilo viac ako 1300 účastníkov počas 8 dní festivalu. V nedeľu 4.júna otvorili Bambifest 2017 Cyklopreteky na vrch Háj-Nicovô. Na novej asfaltke si zmeralo sily 56 cyklistov. Na hlavnej trati 2200m s prevýšením 130m vyhral Roland Hric z Nábrežia (LM) a ustanovil rekord trate s časom 5 min 47 s. Súťažiť prišli aj malé deti či starí páni známi domácej cyklistickej verejnosti, no najviac potešili svojou účasťou ženy. (viac…)

Bambifest v L. Mikuláši- pozvánka

Mladí ľudia z našich členských organizácií: Volejbalový klub Rachmaninka Liptovský Mikuláš a  eRko- Hnutie kresťanských spoločenstiev detí, územie Orava-Liptov pozývajú na Bambifest, ktorý bude mať bohatý program. Pravidelne informácie môžete sledovať TU (viac…)

« Staršie príspevky