Ľudské práva

Ako tvoriť preventívne prostredie aj na vidieku

Aktívnosť pomáha prevencií.  Mladí ľudí z vidieka sa 16.-18.2.2018 v Penzióne Beskydy v Sihelnom stretli na vzdelávacom tréningu zameranom na tvorbu preventívneho prostredia  na území obce. Spolu okrem tém, ktoré pomáhajú pri tvorbe príjemného prostredia  ako sú komunikácia, osobnostný rast sa zaoberali aj otázkami tvorby preventívnych programov pre rovesníkov, priestorov, (viac…)

SEN O ŽIVOTE- súťaž, ktorá podporuje ľudskosť.

Rada mládeže Žilinského kraja  vyhlasuje súťaž v  literárno- výtvarno- fotografickej  kategórii.

Téma: SEN O ŽIVOTE.

Olympiáda ľudskosti- podpora úcty k človeku, kde nenávisť, ponižovanie a výsmech nemajú miesto.

Termín  realizácie súťaže je od 10.februára do 10. marca 2018 (viac…)

Prevencia v živote mladých ľudí.

Stredoškoláci pracujú na prevencií. Mladí ľudia zo stredných škôl sa stretli 26.-28.1.2018 v Terchovej na vzdelávaní Prevencia v živote, ktorého cieľom bolo vyškolenie sa v tvorbe preventívneho prostredia a pôsobenia na rovesníkov. (viac…)

Ocenenie aktívneho občianstva a ľudskosti 2017

V Žilinskom kraji boli udeľované ceny osobnostiam, ktoré sa svojou aktivitou a ľudskosťou zasadzujú za krajší život mladých ľudí. Oceňovalo sa v kategóriách aktívny mládežník, aktívny občan, top starosta, obec s najpriateľskejším vzťahom k mládeži a  top čin ľudskosti. (viac…)

NO HATE- 73 školení a 1 532 mladých ľudí

Život bez nenávisti. Bola téma, ktorej sa venovala Rada mládeže Žilinského kraja od októbra do decembra 2017 na základných a stredných školách Slovenska. Dvanásť odborných akreditovaných školiteľov zrealizovalo 73 vzdelávacích aktivít v témach: bez nenávisti na internete, s úctou k človeku v každodennom živote, bez šikany na škole. (viac…)

« Staršie príspevky