Dobrovoľníctvo

Žiacka školská rada po novom

Prezident Slovenskej republiky podpísal dňa 26.06.2017 návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „novela zákona“).

Znenie § 26 zákona nájdete tu: ŽŠR_po_novom (viac…)

Bambifest oslávil 10. výročie bohatým programom

Keď sa mládež spojí. Festival práce s deťmi a mládežou tvorilo 12 podujatí, ktoré navštívilo viac ako 1300 účastníkov počas 8 dní festivalu. V nedeľu 4.júna otvorili Bambifest 2017 Cyklopreteky na vrch Háj-Nicovô. Na novej asfaltke si zmeralo sily 56 cyklistov. Na hlavnej trati 2200m s prevýšením 130m vyhral Roland Hric z Nábrežia (LM) a ustanovil rekord trate s časom 5 min 47 s. Súťažiť prišli aj malé deti či starí páni známi domácej cyklistickej verejnosti, no najviac potešili svojou účasťou ženy. (viac…)

Deň mladého farmára s RMŽK

Podnikavosť mladých ľudí. To je jedná z hlavných tém Rady mládeže Žilinského kraja. Dňa 4. júna 2017 sa vo Vasiľove ( Orava) konal Deň mladého farmára. Mladí z RMŽK pre podporu činnosti mladých ľudí, ktorí sa rozhodli farmárčiť a tým rozvinúť vlastné podnikanie, sa aktívne zúčastnila tejto slávnosti. (viac…)

Keď ľudskosť a človečina vonia

V Žilinskom kraji sa po prvý raz udeľovali ceny za aktívne občianstvo a ľudskosť.  Kategórie  aktívny  mládežník aj  občan, top starosta, obec s najpriateľskejším vzťahom k mládeži a  top čin ľudskosti má svojich víťazov. (viac…)

« Staršie príspevky